Z życia Firm - CosmIQ

CosmIQ to firma kosmetyczna produkująca kosmetyki najwyższej jakości, oparte na substancjach aktywnych pochodzenia konopnego. Swym debiutem na rynku w roku 2021 Spółka odniosła ogromny sukces w branży kosmetyków konopnych. Nowoczesne i innowacyjne podejście oraz pełen profesjonalizm właścicieli Firmy, pozwala na wydobycie wszystkiego, co można najlepszego z konopi. Marka CosmIQ udowadnia, że rynek kosmetyków konopnych jest wciąż nienasycony i zainteresowanie tego typu produktami stale rośnie. W swych laboratoriach Spółka intensywnie pracuje nad poszerzaniem swojej oferty o nowe kosmetyki. My ze swojej strony życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do lektury.

Jesteście na rynku już od półtora roku, macie w swojej ofercie kilka interesujących produktów do pielęgnacji skóry. Czym się wyróżniacie na tle innych marek?

Znakiem rozpoznawczym CosmIQ są oryginalne receptury kosmetyków, bogate w substancje aktywne, których większość wytwarzamy sami w PPN-T - są to przede wszystkim kannabinoidy.

Surowce te połączone razem wykazują dużą synergię działania, co wykorzystujemy w formulacjach kosmetycznych. Ponadto podajemy wprost do wiadomości klientów ilość substancji aktywnych zawartych w produktach.

Skład naszych kosmetyków jest zgodny z założeniami CLEAN BEAUTY, to znaczy, że są wolne od silikonów, parabenów, PEGów, SLSów itp.

W CosmIQ nie spieszymy się z wprowadzeniem na rynek nowości. Mówimy, kiedy mamy coś do powiedzenia. Oznacza to, że oferujemy tylko kosmetyki innowacyjne, tj. takie, jakich na rynku jeszcze nie ma.

Czym są wspomniane przez Panią kannabinoidy?

Kannabinoidy to substancje aktywne pochodzenia konopnego. Obecnie wykorzystujemy: kannabidiol (czyli CBD), kannabigerol (czyli CBG, tzw. komórki macierzyste konopi) oraz kannabichromen (czyli CBC).

Mówiąc w skrócie związki te to prawdziwa skarbnica antyoksydantów. Wykazują szerokie spektrum działania. Wzmacniają barierę skórną, nawilżają i przyspieszają regenerację naskórka. Zwiększają syntezę włókien kolagenowych i elastyny, co wpływa na sprężystość i elastyczność skóry. Zmniejszają wyraźnie przebarwienia i zaczerwienienia. Wykazują też działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Polecane m.in. w AZS, trądziku pospolitym, trądziku różowatym.

To bardzo ciekawe o czym Pani mówi, czy w najbliższym czasie zamierzacie wprowadzić jakieś nowości?

Wkrótce w ofercie pojawią się już zapowiedziane i oczekiwane dwa produkty: Peeling kwasowo-enzymatyczny oraz Serum olejowe CBD+CBG. Nie możemy się już doczekać ich premiery. :)

Zamierzamy wzbogacić obecną serię kannabinoidową jeszcze o kilka kosmetyków. Część z nich jest już obecnie w fazie testowej. Będą to kosmetyki profesjonalne o bardzo krótkim składzie ale doskonałym!

Pracujemy też nad zupełnie nową serią kosmetyków. Bazą będą również surowce naszej produkcji. Wstępne badania wskazują na spektakularne efekty działania. Dodam jeszcze, że jako marka nie chcemy być kojarzeni tylko z kosmetykami konopnymi, tyle mogę póki co zdradzić. ;)

Czy może Pani nam przybliżyć jakie są dalsze plany w zakresie rozwoju spółki?

Oczywiście jest to ciągła praca nad wzbogacaniem oferty produktowej, innowacyjnymi formulacjami, szukaniem odpowiedzi na różnego typu potrzeby pielęgnacyjne skóry.

Rozwój spółki to też budowanie świadomości marki wśród klientów, poszerzanie kręgu odbiorców, wchodzenie na nowe rynki. Tutaj bardzo ważną rolę ogrywają targi branżowe, w których oczywiście bierzemy udział. Przykładowo kilka dni temu byliśmy na dużych targach B2B w Berlinie.  Jesień pod tym względem zapowiada się również intensywnie i ciekawie. :)

https://www.cosmiq.pl/

CosmIQ w social mediach:

https://www.instagram.com/cosmiq_pl/

https://www.facebook.com/Cosmiqpl

Za rozmowę dziękujemy założycielce CosmIQ Pani Justynie Kalwat.