XVI Lubelski Festiwal Nauki w PPN-T

Zachęcamy do wzięcia udziału w XVI Lubelskim Festiwalu Naukowym, który odbędzie się w dniach 14-20 września 2019 r. Jest to wydarzenie o charakterze naukowo-kulturalnym i jednocześnie promującym oraz popularyzującym najnowsze osiągnięcia naukowe i techniczne. Głównym celem Festiwalu jest upowszechnianie nauki poprzez pokazanie, że nauka nie jest tak niedostępną i niezrozumiałą częścią rzeczywistości jak mogłoby się wydawać.

Puławski Park Naukowo-Technologiczny, jako współorganizator, zaprasza grupy szkolne w dniu 17 września 2019 r. do udziału w puławskiej edycji Festiwalu. Hasło tegorocznej edycji brzmi:
„Nauka – Technika - Innowacje”.

Zaprosimy młodzież szkolną do udziału w zajęciach rozwijających kompetencje miękkie niezbędne w przyszłej aktywności zawodowej, min:
- Jak wyznaczać cele i zarządzać sobą w czasie?
- Model Extended DISC - Jak lepiej komunikować się z innymi? Jak identyfikować style zachowań? Jakie są mocne strony poszczególnych stylów zachowań?

na których znajdą odpowiedzi na te wszystkie pytania, a poprzez możliwość wypełnienia kwestionariusza analizy behawioralnej młody odbiorca nauczy rozpoznawać się style zachowań, dzięki czemu zwiększy swój poziom świadomości co do własnych kompetencji i przyszłego rozwoju zawodowego.

Chcemy również zachęcić młodzież do odkrywania rzeczy niezwykłych z zakresu chemii i fizyki. Proponowane przez nas warsztaty będą mieć zagadkowe hasła:
- Hydros - ultrawydajny pojazd napędzany wodorem,
- Pojazdy z napędem elektrycznym
- Zostań młodym naukowcem
- FIRST Robots
- Łazik marsjański

Wszystkie warsztaty przeprowadzone będą przez trenerów praktyków, fachowców oraz naukowców z uczelni lubelskich oraz instytucji z nimi zaprzyjaźnionych.
Zajęcia dla młodzieży szkolnej - grup zorganizowanych odbędą się w dwóch turach w godzinach 9.00 – 11.00 i 11.00 – 13.00.