Facebook pomoże mieszkankom i mieszkańcom Puław i okolic rozwinąć kompetencje cyfrowe

W programie zainicjowanym przez Facebooka „Rozwój Kompetencji Cyfrowych” bierze udział blisko 15 tysięcy osób u progu kariery zawodowej zdobywając cenne na rynku pracy umiejętności cyfrowe. O rekrutację uczestników i jak najlepsze dopasowanie szkoleń do potrzeb rynku pracy w województwie lubelskim, dba regionalny partner Fundacja Sempre a Frente z Lublina oraz jej partner lokalny Edukacja 3.0. z Puław.

“Rozwój Kompetencji Cyfrowych” to program ukierunkowany na wspieranie innowacyjnej gospodarki i realizowany poprzez Przestrzeń from Facebook we współpracy z lokalnymi partnerami. Poprzez stacjonarne szkolenia prowadzone w polskich miastach i dostosowane do regionalnych potrzeb, Facebook pomoże uczestnikom rozwijać ich umiejętności cyfrowe, a tym samym zwiększać możliwości na rynku pracy.

Dzięki tym szkoleniom chcemy wspierać Polskę w drodze do stania się krajem opartym na wykwalifikowanych pracownikach, technologii i innowacji. – powiedział Jakub Turowski, kierujący polityka publiczną Facebooka w Polsce. – Aby tak się stało musimy dać ludziom odpowiednie umiejętności, ponieważ według badań Ipsos, tylko co druga osoba w wieku 18-30 lat uważa, że edukacja wyposażyła ich we właściwe umiejętności, a aż trzy czwarte z nich oczekuje kontynuowania swojego rozwoju po jej zakończeniu. Wierzymy, że nasz program pomoże im się rozwijać i pokonywać bariery kwalifikacyjne, wspierając jednocześnie polską gospodarkę. – dodaje.

Szkolenia wchodzące w skład programu obejmują zróżnicowane tematy takie jak: bezpieczeństwo cyfrowe, innowacje, obecność w sieci, marketing w mediach społecznościowych, sztuczna inteligencja oraz świadoma analiza danych. Tematyka i zakres szkoleń zostały opracowane przez zespół ekspertów Freeformers specjalizujących się w rozwijaniu kompetencji cyfrowych uczestników rynku pracy, na podstawie badań ilościowych oraz wywiadów z przedstawicielami biznesu, które wspólnie wskazały najważniejsze potrzeby każdego z regionów.

Od wielu lat dbamy o wszechstronny rozwój młodych ludzi, skupiamy się na zwiększaniu ich kompetencji niezbędnych na nowoczesnym rynku pracy. Program „Rozwój Kompetencji Cyfrowych” pozwala przekuć inspirację i cenną wiedzę w prawdziwe efekty, np. we własny biznes – mówi Aleksandra Kulik z zarządu Fundacji Sempre a Frente
Ponadto, nasze działania prowadzimy wielotorowo i jesteśmy mobilni, więc pozwala to nam docierać do różnych osób z mniejszych i większych miejscowości na terenie całego województwa lubelskiego - dodaje Monika Mieleszko-Kuwałek z zarządu Fundacji Sempre a Frente
„Rozwój Kompetencji Cyfrowych” został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Szkolenia w regionie lubelskim są realizowane od listopada 2018 roku przez Fundację Sempre a Frente. Informacje o szkoleniach oraz formularze aplikacyjne znajdują się na stronie internetowej Fundacji pod adresem:
www.sempre.org.pl/aktualnosci

Najbliższe szkolenia odbędą się 28 i 29 maja 2019 roku w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Ignacego Mościckiego 1 w Puławach, serdecznie zapraszamy do rejestrowania się przez formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/MsW1gUQ82NqpYBi57

Liczba miejsc jest ograniczona, będziemy się kontaktować z zakwalifikowanymi osobami.

Poniżej link do wydarzenia.

https://www.facebook.com/events/2230377593724339/