Osmia Future to projekt składający się z trzech elementów, które mają za zadanie zadbać o to, by prowadzenie sadu stało się łatwe, przyjemne i jeszcze bardziej efektywne.

Ul dla pszczół samotnic OsmiaBox
Nasze ule to innowacyjne rozwiązanie zbudowane z modułowych elementów. Dzięki swojej budowie zapewniają optymalne warunki zarówno temperaturowe jak i wilgotnościowe do rozwoju nowego pokolenia pszczół. Charakterystyczną cechą naszego ula jest zróżnicowana wielkość otworów lęgowych. Pomaga to w odnajdywaniu poszczególnych otworów przez pszczoły. Ich wielkość ma niebagatelny wpływ. Dzięki doświadczeniu stworzyliśmy system, w którym procentowa ilość samic pszczół w całej kolonii jest na bardzo dużym poziomie. To samice murarki ogrodowej najaktywniej zapylają uprawy zbierając pyłek dla kolejnego pokolenia.

Serwis
Po sezonie ule z nowym pokoleniem należy wyjąć ze środka, przeprowadzić selekcję, dezynfekcję i umieścić w pudełkach. System należy również wyczyścić, zdezynfekować, wymienić membranę i złożyć, aby móc użyć w kolejnym sezonie. Wszystkie te czynności przeprowadzane są automatycznie dzięki urządzeniu, które stworzyliśmy do tego celu. Dzięki automatyzacji najbardziej pracochłonnych procesów w hodowli pszczół samotnic zapylanie staje się tak proste jak w zastosowaniu trzmieli, lecz dużo tańsze.
Dzięki niewielkim rozmiarom i mobilności urządzenia możliwy jest serwis w Twoim gospodarstwie.

Aplikacja mobilna BeeGrow
Nieocenione narzędzie do planowania zapylenia. Dokładnie podpowie Ci w jakiej ilości i rozstawie rozmieścić pszczoły na danej kwaterze. Jest to niezwykle ważne, aby pszczół, które są niezbędne do odpowiedniego zapylenia była odpowiednia ilość. Aplikacja otrzymując dane z urządzenia serwisowego będzie uczyć się i dostosowywać ilość pszczół według indywidualnych potrzeb i specyficznych warunków klimatycznych. Zapylanie to najtańszy sposób na zwiększenie ilości i jakości plonów.