Laboratorium JG Machine and Tools

JG Group - Dedykowane rozwiązania dla Przemysłu Firma J.G. Service powstała w 2005 roku. W pierwszych latach działalności zajmowaliśmy się sprzedażą narzędzi skrawających uznanych światowych producentów. W 2016 roku otworzyliśmy pierwszy oddział precyzyjnej regeneracji narzędzi w Dąbrowie Górniczej. W 2017 roku J.G. Service przeprowadziła się na nowoczesną halę produkcyjną. Wyposażyliśmy się w najnowocześniejsze maszyny produkcyjne. W 2018 roku zmieniliśmy nazwę firmy na JG Group. Stale poszerzamy zakres działania wzbogacając naszą ofertę o nowe produkty, dopasowujemy się do potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Rozpoczynając w 2018 roku produkcję narzędzi wykonanych z węglika spiekanego uczyniliśmy milowy krok w rozwoju firmy. W tym celu wykorzystaliśmy szanse wynikające z integracji Polski z Unią Europejską. Inwestując w firmę mamy na celu objęcie pozycji lidera na krajowym rynku wśród firm zajmujących się produkcją i kompleksową obsługą serwisową narzędzi do obróbki metalu. A profesjonalna kadra gwarantuje fachową obsługę i utrzymanie długofalowych kontaktów z naszymi klientami. W celu zwiększenia zakresu usług i możliwości produkcyjnych został utworzony oddział w Puławach JG Machine and Tools. Nasze doświadczenie oraz zaplecze infrastrukturalne Puławskiego Parku Naukowo - Technologicznego (PPN-T) pozwoliło nam poszerzyć zakres świadczący usługi o cięcie laserowe.

Wycinarka Laserowa KIMLA LF 1530
Do cięcia laserowego wykorzystywana jest wycinarka firmy KIMLA LF 1530. Źródłem lasera jest rezonator włóknowy typu fiber o mocy 8kW. Obszar roboczy maszyny 1500x3000. Maszyna cechuje się dużą dokładnością jak i jakością cięcia. Prędkość dzięki zastosowaniu napędów liniowych sięga 2m/s. Materiały jakie można ciąć stal czarna do 20mm ,stal nierdzewna 12mm, aluminium 6mm.

Przebijarka elektroerozyjna Accutex AH35CA
Wiercenie-przebijanie otworów na zasadzie elektroerozji w materiałach przewodzących prąd gdzie tradycyjne metody nie są wstanie tego wykonać. Sterowanie CNC we wszystkich osiach XYZ= 350x25x200. Przy max wysokości przedmiotu 300mm. Średnica elektrod od 0.2mm do max 6mm.Możliwośc wykonywania otworów nieprzelotowych.

Bramowa frezarka narzędziowa CNC HSM KIMLA BFN 1006 3D
Wysokoobrotowa frezarka bramowa CNC przeznaczona jest do obróbki form wtryskowych, tłoczników, wykrojników ze stali, aluminium. Obszar roboczy 1000x625x400 Maszyna wyposażona jest w serwonapędy umożliwiające osiąganie prędkości dochodzących do 400mm/s. Dzięki zastosowaniu wrzeciona o mocy 12kW 24.000 obr/min z uchwytem HSK63 możliwa jest bardzo wydajna obróbka.