Z życia firm - Osmia Future

Osmia Future - więcej niż zapylanie!

Spółka Osmia Future to dzieło dwóch braci, Przemysława i Damiana Kapka, którzy od 20 lat profesjonalnie zajmują się sadownictwem i produkcją owoców. By zwiększyć jakość i ilość własnych plonów po kilku latach rozpoczęli przygodę z owadami zapylającymi z grupy pszczół samotnic - murarkami ogrodowymi.

Początkowo hodowali je w siedliskach tradycyjnych, czyli trzcinowych rurkach, które rokrocznie trzeba było kupować nowe. Jednakże sposób ten z każdym rokiem stawał się znacznie kosztowniejszy i zabierał bardzo wiele czasu. Wtedy w ich głowach zrodził się pomysł, by stworzyć siedlisko, które będzie służyło sadownikom a zarazem pszczołom przez lata, zautomatyzować proces wyjmowania z niego kokonów nowego pokolenia pszczół i ich selekcji i dezynfekcji oraz stworzyć narzędzie, które pomoże sadownikom zarówno zoptymalizować zapylenie na plantacjach sadowniczych jak i usprawni i ułatwi im codzienną pracę.

Tak powstały ule OsmiaBox, które gwarantują pszczołom warunki bardzo zbliżone do ich naturalnego siedliska, innowacyjna maszyna do ich czyszczenia i wyjmowania kokonów pszczół oraz aplikacja mobilna BeeGrow, która proponuje sadownikowi szereg narzędzi ułatwiających codzienną pracę - opcję zamówienia uli, rejestracji działek, na których znajdują się plantacje, rozstawienia uli wg odpowiedniego algorytmu, prowadzenia rejestru zabiegów i prac polowych i wiele, wiele innych.

W styczniu 2022 roku wzięliśmy pierwszy raz udział w Targach Sadownictwa i Warzywnictwa 2022 w Nadarzynie, gdzie nasza aplikacja BeeGrow, jeszcze przed oficjalną premierą została nagrodzona wyróżnieniem w konkursie im. Profesora Szczepana Aleksandra Pieniążka za najbardziej innowacyjny i wnoszący istotny wkład w rozwój polskiego ogrodnictwa produkt.

Oprócz narzędzi, Przemek i Damian proponują naszym klientom pomoc w zakresie prowadzenia gospodarstwa, służą radą i chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami. Zza niewidzialnej ściany w naszej firmie działa jeszcze Ola - nasza specjalistka ds. Marketingu i osoba, która pomaga w codziennej, bieżącej administracyjnej pracy firmy. Cała nasza trójka zamieszkuje tereny wiejskie, więc to, czym się zajmujemy jest nie tylko naszym obowiązkiem, lecz przede wszystkim pasją.

https://osmiafuture.com/

https://www.facebook.com/osmiafuture/