Zachęcamy do wzięcia udziału w „Mikołajkowej Strefie Radości”. W Puławski Parku Naukowo-Technologicznym dzieci z Puław i okolic będą miały okazję uczestniczyć w pełnym atrakcji wydarzeniu, które planujemy zorganizować w dniu 9 grudnia (poniedziałek) 2019 r. Impreza organizowana przy wsparciu finansowym Grupy Azoty cieszy się zawsze bardzo dużą popularnością.

Program imprezy składać się będzie z atrakcji dla dzieci w wieku przedszkolnym i dzieci ze szkół podstawowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dbając o radosny i świąteczny charakter imprezy, zaprosimy uczestników w świat nowoczesnych form artystycznych, konstrukcyjnych i ruchowych.

W tym roku Świateczna Akademia Przygód „Mikołajkowej Strefy Radości” kierowana jest do grup zorganizowanych i odbędzie się w godzinach 9:00-13:00 – wejścia w dwóch turach:
- od 9.00 do 11.00
- od 11.00 do 13.00

Program obejmują:
- Pokazy teatrano-widowiskowe – Science Show czyli zimowe eksperymenty - Elfy muszą się nieźle nagimnastykować, aby ukończyć wszystkie przygotowania do Świąt. Są także sprawnymi eksperymentatorami, którzy potrafią nawet „wyczarować” śnieg. Podczas pokazów uczestnikom momentami zmrozi krew w żyłach. Zaprezentowane zostaną efektywne media chłodzące. Uczestnicy będą mogli odbyć „spacer w chmurach” i sprawdzić, jak ekspresowo schłodzić napoje. Poznają tajemniczy efekt kropel Leidenfrosta oraz chemicznego kameleona Świętego Mikołaja, który przyjmuje wszystkie barwy tęczy. Sprawdzą także, czy balony mogą zastąpić króliki w kapeluszu elfa-magika.

a także warsztaty tematyczne:
- ART.3D czyli święta w trójwymiarze - Okres przedświąteczny to czas, gdy dużo uwagi poświęcamy przygotowaniom, tworzeniu ozdób i dekoracji. Dzieci piszą listy do Mikołaja, tworzą obrazki i laurki, które zostawiają przy szklaneczce mleka czekającej koło kominka. Wszystkie dzieci zostaną zaproszone w tym roku na warsztaty z trójwymiarowej kreatywności. Uczestnicy będą mogli wspólnie z elfami stworzyć zimowe obrazy, które niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ożyją w ekranie komputera.

- Fabryka Śniegu czyli na ratunek Mikołajowi! - Czy w tym roku spadnie śnieg na Święta, czy nie?
To pytanie, które zadaje sobie wiele dzieciaków. Kwestia ta spędza również sen z powiek brygadzie elfów. Po śniegu sanie Mikołaja suną znacznie szybciej i łatwiej. Nic zatem dziwnego, że dzielne elfy postanowiły same produkować śnieg! Jak możemy tego dokonać? Uczestnicy przekonają się osobiście podczas wizyty w elfickiej fabryce śniegu, gdzie samodzielnie przeprowadzą fantastyczne doświadczenia.

- Laboratorium Elfów czyli świąteczne eksperymenty – uczestnicy zostaną zaproszeni do laboratorium Świętego Mikołaja, gdzie czekać na nich będą wspaniałe atrakcje! Odwiedzą ich Elfy, które za zgodą Świętego Mikołaja nauczą grzeczne dzieci jak wykonywać mroźne eksperymenty!

- Ogniem malowane czyli pirografia - Podczas warsztatów uczestnicy poznają wyjątkową technikę zdobniczą polegającą na wypalaniu wzorów na drewnie. Pirografia (dosłownie pisanie ogniem) to jedna z technik pracy w drewnie, której efektem są pięknie zdobione dekoracje świąteczne. Wykonuje się poprzez wypalanie w drewnie naniesionych wzorów przy użyciu specjalistycznych, nowoczesnych narzędzi zwanych pirografami. W trakcie warsztatów dzieci dowiedzą się, że technika ta pochodzi z XVII wieku, a także, które drewno „płacze” podczas wypalania oraz stworzą własne arcydzieło, które będzie wspaniałą pamiątką, prezentem świątecznym dla bliskiej osoby albo ozdobą domu.

- Świąteczne hologramy – uczestnicy dowiedzą się co to jest hologram, jakie ma zastosowanie, przykłady hologramów, budowanie własnego hologramu z tworzywa i obserwowanie jego działania na smartfonie czy tablecie.

- Świąteczne rozgrywki – tworzenie gry planszowej z Lego Education Story Starter o tematyce świątecznej. Bo najlepsze są gry, które sami zaprojektujemy, prawda?

- Opowieści Wigilijne ze Scratch – programowanie opowieści w popularnym programie blokowym w nawiązaniu do słynnego utworu Charlesa Dickensa.

- Pomocnicy Świętego Mikołaja z robotami Ozobot – małe roboty Ozoboty potrzebują pomocy przy przedzieraniu się przez zaspy białego puchu po to, by pomóc swojemu szefowi w przygotowaniu prezentów dla dzieci. Należy je zaprogramować i narysować im drogę do Fabryki Prezentów

- Wyprawa Photonów na Biegun Północny i poszukiwanie Świętego Mikołaja – Mikołaj zgubił zaprzęg reniferów w trakcie burzy śnieżnej. Odnajdź wskazówki i zaprogramuj robota tak by spotkał Świętego Mikołaja i pomógł mu w transporcie prezentów.

- Zimowy świat rozszerzonej rzeczywistości - AR– podczas warsztatów dzieci dowiedzą się czym jest rozszerzona rzeczywistość (AR) i czym różni się od rzeczywistości rozszerzonej (VR). Poznają również zagadnienia stereoskopii i modelowania 3D a także przyjazne dzieciom narzędzia i aplikacje AR do nauki i zabawy w szkole i w domu.

- O choinka! – warsztaty elektroniczne. Uczestnicy tworzą świąteczne kartki z użyciem kolorowych diod i baterii.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Na poszczególnych warsztatach spodziewamy się grup do 25 osób. Prosimy o zgłaszanie chęci udziału.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: katarzyna.wojcik@ppnt.pulawy.pl lub telefonicznie pod numerem: 81 464-63-18